Обележен Дан школе Свети Сава

Свети Сава школска слава обележена је свечано у сокобањској основној и средњој школи, пригодним приредбама и резањем славског колача. Свештеници сокобањске цркве најпре су у присуству наставника, учитеља, деце, родитеља и представника локалне самоуправе обавили резање славског колача у Основној школи „Митрополит Михаило”.

ivan

Домаћин славе ове године био је наставник психологије Бојан Живковић а колачар следеће године биће Дарко Павловић, помоћник директора и наставник техничко - информатичког образовања са својом породицом.

Најмлађи и најслађи, односно ученици нижих разреда уз помоћ учитељице Јелене Миленовић, вероучитеља Саше Средојевића и наставника Ивана Хаџи Павловића извели су представу под називом "Најдрагоценији бисер". Церемонију је употпунио хор виших разреда под диригентском палицом наставника Голуба Шајића.

Тања Глигоријевић, директорка Основне школе "Митрополит Михаило" свим ученицима и наставницима честитала је овом приликом школску славу. Она је истакла и да поред већ традиционалне свечане приредбе и резања славског колача, ова образовна установа школску славу обележава и тако што сваке године наставници српског језика и учитељи представљају ученицима лик и дело нашег просветитеља у складу са њиховим узрасним способностима.

Сечење колача обављено је и у свим подручним школама. Пригодне програме о животу и делу Светог Саве приказали су и ученици свих сеоских школа  на територији оштине са својим учитељима и наставницима.

sava

Your IP: 54.227.97.219