Спортски реквизити на поклон

Општина Сокобања у сарадњи са Спортским савезом општине Сокобања, поклонила је данас Основној школи „Митрополит Михаило” спортске реквизите, који су прилагођени ученицима од првог до четвртог разреда. Имајући у виду да је бављење спортом и физичка активност, веома битна за правилан раст и развој деце, општина Сокобања је у сарадњи са Спортским савезом и Спортским рекреативним центром дошла до закључка, да се мора више пажње посветити физичкој активности деце у предшколској доби и нижим разредима основне школе, каже Владимир Миловановић, заменик председника општине.

sport

За правилно формирање тела и развој моторичких способности јако је битан период до дванаесте године живота. У складу са тим, ове школске године, ангажована су и стручна лица која раде са децом предшколског и школског узраста и ван наставних активности.

Стеван Манић, председник спортског савеза Сокобања, каже да су данас Основној школи "Митрополит Михаило" додељени спортски реквизити у вредности од 100 000 динара, као и да ће до краја године ову образовну установу опремити са још реквизита.

sport1

Тања Глигоријевић, директорка сокобањске основне школе овом приликом се захвалила општини и спортском савезу са којима, како истиче, Основна школа "Митрополит Михаило" има одличну сарадњу.

TG

mod_vvisit_counterОвог месеца2068