Предавање о безбедности на интернету

Национални контакт центар за безбедност деце на интернету, Министарства трговине, туризма и телекомуникација у сарадњи са ОШ „Митрополит Михаило” организовао је данас предавање на тему безбедног коришћења интернета. Како сазнајемо од Тање Глигоријевић, директорке школе, циљна група су били родитељи и ученици петог и шестог разреда сокобањске основне школе.

Министарство трговине, туризма и телекомуникације је у фебруару 2017. године основало национални контакт центар за безбедност деце на интернету и бави се едукацијом и саветовањем деце, родитеља и наставника кад је у питању правилна употреба интернета - каже Емина Бековић из Националног контакт центра за безбедност деце на интернету.

Центар је отворио и две телефонске линије за пријем пријава које се односе на насиље на интернету. То подразумева да свако дете или родитељ детета које трпи узнемиравање, претње, контактирање од стране педофила, злоупотребу профила, као и све остале опасности које интернет крије, могу да пријаве на бројеве телефона 19833 који је бесплатан за све фиксне и мобилне мреже.

Деца и родитељи ће имати прилику да се упознају са поменутим опасностима кроз примере са којима су се људи из Центра сусретали током свог рада.

Национални контакт центар за безбедност деце на интернету, покренуло је Министарство трговине, туризма и телекомуникација на основу Уредбе о заштити и безбедности деце приликом коришћења нових технологија.

Pametno-bezbedno

mod_vvisit_counterОвог месеца1953