Сокобањски ученици на такмичењима у пливању и каратеу

Ученици Основне школе „Митрополит Михаило” и Средње школе „Бранислав Нушић” остварили су запажене резултате на Oкружном такмичењу за основне и средње школе у пливању, које је одржано 21. септембра на базену „Бањица” у Књажевцу. Шест сокобањских основаца, које је водила наставница физичког васпитања Весна Лалић, освојили су три прва и једно треће место.

VL

Наставница Весна Лалић

Прво место у дисциплини 50м прсно освојили су Ђорђе Млађеновић и Милица Цветковић, обоје ученици седмог разреда, прво место у дисциплини краул освојила је Дуња Младеновић, ученица осмог разреда, док је Лука Илић заузео треће место у дисциплини 50м краул.

Ученици су имали право да се такмиче само у једној дисциплини, а они који су освојили прва места пласирали су се на Републичко такмичење које ће бити одржано 5. децембра у Крагујевцу.

Сокобањски основци и средњошколци, учествовали су и на школском првенству за територију Централне Србије у каратеу, које је одржано 30. септембра у Чачку. Савез за школски спорт Србије, у сарадњи са карате федерацијом Србије, организовао је ове квалификације за државно школско првенство које ће бити одржано марта месеца у Панчеву. На овом међуокружном такмичењу учествовало је 17 ученика из Основне школе „Митрополит Михаило” и два средњошколца.

Према речима наставнице Весне Лалић, која је била вођа учесника и овог такмичења, због велике конкуренције и врло захтевних квалификација само се једна ученица пласирала на Републичко школско првенство, а то је Мерима Миловановић, ученица осмог разреда. Мерима је освојила треће место у катама.

Извор: СОКОпрес

mod_vvisit_counterОвог месеца1963