Недеља школског спорта

У организацији актива наставника физичког васпитања и руководства Основне школе „Митрополит Михаило”, од понедељка 24. септембра до петка 28. септембра, одржава се Недеља школског спорта. Ова акција спроводи се по препоруци Министарства омладине и спорта у свим школама широм Србије, али у различитим терминима.У сокобањској основној школи одржава се два пута у току једне школске године и то септембра и маја месеца. Као допуна настави физичког васпитања Недеља спорта има за циљ да ученицима укаже на важност спорта и физичке активности за њихов правилан психо-физички раст и развој и реализује се како у матичној, тако и у подручним школама, каже Јасна Росић, наставница физичког васпитања.

NSS

Ученици од првог до осмог разреда и наставници наше школе у циљу промоције бављења спортом и здравих стилова живота учествују у многим активностима. Недељу школског спорта започели су у понедељак петаци игром „Између две ватре”. Уторак је био дан резервисан за ученике шестог разреда и „Полигоне спретности”. Данас и сутра је дан за кошарку и ученике седмог и осмог разреда. Последњи дан, петак, посвећен је фудбалу, када ће ученици петог разреда играти против ученика шестог, а седмаци против осмака.

И они најмлађи, ученици нижих разреда, учествоваће у многим спортским активностима током ове недеље, попут игре „Између две ватре”, прескакања вијаче, штафетне игре са реквизитима и игре прецизности са лоптом. Носиоци активности за ниже разреде су сви учитељи разредне наставе. Веома је битно укључити што већи број деце у ова спортска дешавања, јер ученици који не учествују ни у једном од споменутих спортова, бодре своје другаре са трибина по правилима фер-плеја, додаје наша саговорница.

Извор: СОКОпрес

mod_vvisit_counterОвог месеца2090