Пројекат "Образовање за права детета" је пројекат швајцарске фондације "Песталоци" и МПНТ који подржава поштовање дечијих права кроз системска решења у образовно васпитном систему Србије.... детаљније о пројекту

Водич кроз права детета

Кратак водич кроз права детета/ученика у образовном систему (основна и средња школа) настао је у оквиру пројекта “Oбразовање за права детета” који реализује Ужички центар за права детета и партнери уз подршку швајцарске Песталоци дечје фондације.

У Прилогу можете пронаћи информације о правима која имају деца у оквиру образовног система. Поред краћег објашњења самог права налази се и информација о томе ко је у школи одговорна особа којој се прво треба обратити, као и коме се може обратити ако први захтев остане без одговора. Такође, можете пронаћи описане најважније поступке у којима се дете може наћи у школи. Осим права, имате и информације о обавезама и одговорностима ученика. Описане су санкције и поступци у којима се оне утврђују.

Кратак водич кроз права детета/ученика у образовном систему

Your IP: 34.239.167.74
Сада је: 10-07-2020 16:17